Piękny uśmiech- czyli twój najlepszy przyjaciel.

Jakie ma znaczenie? Jak mogę poprawić satysfakcję ze swojego uśmiechu? Co to jest stomatologia estetyczna?

Jest z nami od najmłodszych lat.

Czy wiesz, że pierwszy świadomy uśmiech pojawia się już nawet w 2 miesiącu życia?  Jest on reakcją na to co dla dziecka najważniejsze, czyli bliskość rodziców, ich ciepło oraz troska. Od tego momentu uśmiech towarzyszy nam podczas całego życia we wszystkich radosnych chwilach. Jest on z nami zarówno w czasie sukcesów, ważnych wydarzeń jak i w czasie zwykłych codziennych czynności.  Co ciekawe, ten radosny grymas jest niezwykle uniwersalny i niezależnie od różnic kulturowych, na całym świecie pozostaje taki sam 😉

Co jeśli podczas uśmiechu czujemy dyskomfort ?

Pamiętaj, nie rezygnuj z dzielenia się swoją radością. Jeżeli w trakcie tej czynności czujesz brak śmiałości, to należy się zastanowić jaka jest tego przyczyna. Na satysfakcje z naszego uśmiechu składa się wiele czynników takich jak prosty zgryz, pełne uzębienie, odpowiedni kolor i wielkość zębów, wygląd dziąseł, a nawet kształt i wielkość warg. Zarówno ustalenie dokładnej przyczyny jak i walka z powstałym dyskomfortem może okazać się wyzwaniem. 

Nie martw się, nie jesteś sam ze swoim problemem. Nasz zespół chętnie Ci pomoże zarówno zdiagnozować problem,  jak również uzyskać piękny i satysfakcjonujący uśmiech. Podczas pierwszej wizyty lekarz nie tylko dokładnie zbada jamę ustną, lecz również ustali cały proces leczenia, tak abyś mógł uśmiechać się bez żadnych ograniczeń. 

Jak możemy poprawić nasz uśmiech?

Nie ma jednego uniwersalnego sposobu. Każdy z nas jest inny i wymaga indywidualnego podejścia, dlatego tak ważne jest aby skonsultować swój problem z lekarzem dentystą. Stomatologia estetyczna to dynamicznie rozwijająca się gałąź medycyny i oferuje wiele metod na poprawę jakości życia pacjentów. W jej zakres wchodzą między innymi wysoko estetyczne wypełnienia, wybielanie, korony oraz licówki. Poprawę satysfakcji z uśmiechu otrzymuje się również dzięki leczeniu ortodontycznemu, a także chirurgicznemu uzupełnieniu brakujących zębów przy pomocy implantów.

Wiemy, że można poczuć się zagubionym wobec ilości sposobów na  poprawę estetyki uśmiechu. Dlatego zachęcamy do rozmowy, podczas której lekarz dentysta będzie mógł zaproponować oraz dokładnie wyjaśnić wszystkie metody, które są najlepsze dla Ciebie abyś mógł/mogła uzyskać piękny i satysfakcjonujący uśmiech.

Najprostszą oraz najmniej inwazyjną metodą poprawy estetyki naszego uśmiechu jest wymiana przebarwionych lub niesatysfakcjonujących nas wypełnień. Często na granicy połączenia tkanek zęba oraz wypełnienia pojawia się przebarwiona linia mogąca świadczyć o utracie szczelności, wymiana takiego wypełnienia poza poprawą wyglądu pomoże ochronić ząb przed próchnicą. W przypadku kiedy kształt wypełnienia lub zęba po prostu Ci się nie podoba, wystarczy wykonać nową odbudowę lub nawet licówki kompozytowe. Jest to jednak sposób radzenia sobie z ograniczonymi zaburzeniami estetyki.

Co jeśli problemem jest kolor naszych zębów?

Oczywiście w takim wypadku przede wszystkim należy pomyśleć o wybielaniu. Zanim zaczniemy wybielać zęby należy zadbać o leczenie wszystkich ubytków tych próchnicowych jak i niepróchnicowych, czyli ukruszonych lub wytartych zębów. Perfekcyjna higiena jest konieczna podczas wybielenia, wszelkie osady na zębach oraz dziąsłach muszą zostać oczyszczone, w przeciwnym razie może dojść do uciążliwych stanów zapalnych. Zignorowanie stanu naszego uzębienia przed rozpoczęciem wybielania może doprowadzić do poważnych powikłań zaczynając od nadwrażliwości zębów, poprzez zapalenie miazgi, a w skrajnych przypadkach nawet do utraty zęba. Odpowiednie przygotowanie oraz opieka pozwoli uniknąć tak przykrych sytuacji.

Co jeśli nasze problemy są bardziej nasilone?

W tych przypadkach należy rozważyć leczenie ortodontyczne, protetyczne  (czyli licówki lub korony) albo połączenie obydwu tych terapii. Szereg metod ortodontycznych pozwoli nam zadbać o poprawne ustawianie zębów oraz prawidłowy zgryz, natomiast odbudowy protetyczne pozwolą skorygować znaczne przebarwienia lub wady, oraz trwale ochronić zęby.

lek. dent. Kamil Kikowicz

Chcesz wiedzieć więcej?

Zadzwoń! 690 312 720

powiązane usługi

Wybielanie

1200 zł

Korona pełnoceramiczna
w odcinku estetycznym

2400 zł

Licówka ceramiczna

2400 zł

Licówka kompozytowa

od 950 do 1300 zł

Flow injection
kompozytowa odbudowa zęba 850 zł

850 zł

najnowsze wpisy

Piękny uśmiech- czyli twój najlepszy przyjaciel.

Jest z nami od najmłodszych lat. Czy wiesz, że pierwszy świadomy uśmiech pojawia się już nawet w 2 miesiącu życia?  Jest on reakcją na to co dla dziecka najważniejsze, czyli bliskość rodziców, ich ciepło oraz troska. Od tego momentu uśmiech towarzyszy nam podczas całego życia we wszystkich radosnych chwilach. Jest on z nami zarówno w…

czytaj więcej

Ortodoncja – co warto wiedzieć?

Czym  jest leczenie ortodontyczne? Leczenie ortodontyczne polega na profilaktyce oraz leczeniu wad zgryzu poprzez zmianę ustawienia zębów, co powoduje nie tylko korzystny efekt estetyczny, ale również poprawę funkcji. Może być też wykonywane aby poprawić warunki do wprowadzenia implantu zębowego lub do leczenia protetycznego. Należy pamiętać, że leczenie ortodontyczne można przeprowadzić zarówno u dzieci, jak i…

czytaj więcej

Kontakt

Centrum Medyczne Smile and Care
ul. Cybernetyki 6a BU2
e-mail: pomoc@smileandcare.pl
02-677 Warszawa
NIP 5213934858
Regon 38953469700014

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 09:00-20:00
Wtorek: 09:00-20:00
Środa: 09:00-20:00
Czwartek: 09:00-20:00
Piątek: 09:00-20:00
Sobota: 09:00-14:00