Implanty Dentysta Warszawa
Rozpocznij leczenie implantologiczne ze specjalistami

Implanty stomatologiczne

Zęby odgrywają istotną rolę w naszym życiu. Piękny uśmiech postrzegany jest jako symbol zdrowia i urody. Każdy z nas marzy o pięknych, zdrowych i białych zębach. Wiąże się to nie tylko z odpowiednią higieną jamy ustnej, ale i też regularnymi kontrolami w klinice stomatologicznej.

Pomimo zwiększonej świadomości pacjentów na temat metod zapobiegania chorobom jamy ustnej, bardzo dużo osób traci zęby z powodu zniszczenia ich przez próchnicę, nieleczoną latami chorobą przyzębia "paradontozę" niefortunnego urazu zakończonego usunięciem zęba lub niewykształcone zawiązki zębowe.

Braki zębowe stanowią nie tylko defekt estetyczny, ale przede wszystkim zaburzają prawidłowe funkcjonowanie narządu żucia, co z kolei może prowadzić do upośledzenia układu pokarmowego.

Podczas gdy braki zębowe są liczne, pierwszym pomysłem jest zastąpienie brakującego zęba poprzez most bądź za pomocą protez zębowych.

Implanty warszawa mokotów

Czy to aby dobre rozwiązanie?

Mosty protetyczne przeznaczone są dla osób, które z powodu braku zęba chcą uzupełnić ubytek. W przypadku mostów protetycznych sąsiadujące z brakiem zębowym zęby muszą zostać oszlifowane, co jest nieodwracalnym procesem prowadzącym do zniszczenia. Z kolei komfort żucia w przypadku mostów protetycznych może być niższy ze względu na ograniczone podparcie w naturalnych zębach. Dodatkowy dyskomfort mogą powodować resztki jedzenia dostające się pomiędzy dziąsło a przęsło mosty protetycznego. Implanty zębów stanowią skuteczne rozwiązanie, zapobiegające takim wydarzeniom. Ostatnią dość istotą informacją jest fakt, iż mosty protetyczne należy wymieniać co 10-25 lat.

Z kolei protezy zębowe są stosunkowo popularnym rozwiązaniem u osób starczych, proteza nie zastąpi naturalnych zębów pacjenta, jednak jej koszt jest sporo niższy od kosztów implantów. Dość ważną wadą protezy jest ograniczona siła żucia powodująca wiele trudności w rozgryzaniu i przełykaniu, dodatkowo podczas jej noszenia dochodzi do przyspieszenia utraty kości wyrostka zębowego. Sztuczne tworzywo najczęściej akryl negatywnie wpływa na zmianę smaku ulubionych potraw, protezy są podatniejsze na uszkodzenie np. pęknięcia i co najważniejsze należy ją wymieniać co 3-4 lata. 

Zastosowania implantów zębowych pozwoli uniknąć dyskomfortu związanego z noszeniem protezy oraz jej wypadania.
Najlepszą spośród stosowanych obecnie metod są implanty stomatologiczne.
Implant to niewielka śruba, która jest umieszczana w kości. Najczęściej wykonana jest z tytanu, materiału biozgodnego i biokompatybilnego z tkankami jamy ustnej tzn., że nie powoduje alergii, oraz integrującymi się z kością.

Implant zębowy składa się z 3 części:

Tytanowej śruby imitującej korzeń zęba, jest ona wprowadzana w kość wyrostka zębowego.
Łącznika, łączy tytanową śrubę z koroną protetyczną.
Korony protetycznej, odbudowującej część koronową zęba.


Implanty zębowe to ciała obce, które podlegają procesowi osteointegracji, czyli połączenia się implantu z naturalną kością. W ten sposób stają się solidną podstawą, by mogła być na nich umieszczona korona zęba.

Nasza kliniaka w Warszawie na Mokotowie specjalizuje się w uzupełnieniu braków zębowych, wszczepienie implantu zębowego to u nas najczęściej wykonywane zabiegi. Pomimo cen implanty zębowe to najchętniej wybierana metoda uzupełnienia braku zębów. Za pomocą implantu wracasz do normalnego trybu życia, nie odczuwając różnicy pomiędzy implantami a zębami naturalnymi.

Jak wygląda procedura wszczepienia implantu?

Proces wstawienia implantu zębowego przebiega sprawnie i bezpiecznie, przeprowadza się z powodzeniem od ponad 30 lat. Współczynnik przyjętych implantów wynosi 98%, dzięki diagnostyce rentenowskiej zabiegi są przewidywalne i bezpieczne.

Zanim dojdzie do wykonania implantów zębowych, wykonujemy pełną diagnostykę dentystyczną i dopiero po niej podajemy zalecenia co do wyboru rodzaju implantu. By uzupełnić braki zębowe, nie ma potrzeby okaleczania i szlifowania naturalnych zębów jak w przypadku mostów.

Implanty Warszawa Mokotów są najtrwalszym i najlepszym znanym rozwiązaniem zastępującym naturalne zęby.

Nasi doświadczeni i wyszkoleni dentyści słyną z wykonania implantów zębowych w Warszawie. Zabieg wszczepienia implantu to stosunkowo mało inwazyjny zabieg trwający średnio od około 30 min do 90 min, wszystko zależy od tego, czy podczas zabiegu należy wykonać dodatkowe czynności (np. ekstrakcja zęba w miejscu wszczepienia implantu stomatologicznego lub odbudowa kości materiałem kościotwórczym gdy jej ilość jest niewystarczająca ).

Implanty Dentysta Warszawa

Jak wygląda procedura wszczepienia implantu?

Implanty Dentysta Warszawa to zabieg wstawienia implantu zębowego jest znacznie mniej obciążający niż usunięcia zęba. Większość zabiegów wprowadzenia implantu odbywa się przy znieczuleniu miejscowym. Gdy znieczulenie zacznie działać, aby wszczepić implant, wykonuje się nacięcie dziąsła, następnie odsłania płat śluzówkowo-okostnowy. Kolejnym krokiem jest preparowanie łoża implantu poprzez wiercenie w kości, w rzeczywistości jest to mniej odczuwalne od usuwania próchnicy z zęba. Ostatnim krokiem jest wprowadzenie implantu zębowego w ściśle określonej pozycji i zabezpieczenie dziąsła szwami. Podczas gdy wprowadzane jest kilka implantów, ważne jest zachowanie równoległości. Szwy standardowo usuwa się po 7 dniach.

Po zabiegu wszczepienie implantu zębowego wykonywane jest kontrolne zdjęcie RTG. Następnie należy odczekać od 3 do 6 miesięcy, aż dojdzie do osteointegracji implantu, czyli zrośnięcia z kością. Gdy dentysta stwierdzi, że nie ma żadnych przeciwskazań, można przystąpić do uzupełnienia protetycznego na implancie.

W naszym Centrum Medycznym Smile and Care stosujemy najwyższej jakości implanty zębowe, które pozwalają osiągnąć piękny uśmiech. Stomatologiczne implanty zębowe wprowadzane są przez naszych najlepszych ekspertów, implantacja przebiega całkowicie bezboleśnie, dzięki użyciu wysokiej jakości znieczuleń miejscowych.

Implanty dentysta warszawa

Jakie są przeciwwskazania zabiegu wprowadzenia implantu?

Pomimo tak mało inwazyjnego zabiegu, jest wiele przeciwskazań zastosowania implantów zębowych.

Do bezwzględnych przeciwwskazań należą choroby nowotworowe, choroby hematologiczne, systemowe choroby tkanki kostnej, nerek, wątroby, stawów, choroby reumatyczne, osteoporoza, AIDS.

Kolejną kategorią są przeciwskazania czasowe takie jak ciąża, ostre choroby zakaźne, radioterapia w zakresie głowy i szyi, niezakończony wzrost układu kostnego, stosowane w chorobie nowotworowej leki immunosupresyjne.

Wszczepienia implantu stomatologicznego nie można wykonywać u osób uzależnionych od alkoholu, narkotyków i nałogowych palaczy, również u osób z niewydolnością krążenia, zaburzeniami krzepliwości krwi, oraz z zaburzeniami i chorobami psychicznymi.

Przeciwskazaniami do zabiegu mogą być również zła higiena jamy ustnej, niewyleczone stany zaplne dziąseł i pozostałe zęby z próchnica, parafunkcje, czyli zgrzytanie, zaciskanie zębów zwane bruksizmem.

Ostatnimi przeciwskazaniami są zmiany patologiczne w zakresie tkanek miękkich jamy ustnej i tkanki kostnej szczęki oraz żuchwy, a także zaburzenia ortopedyczne w zakresie kości twarzoczaszki.

Implanty Dentysta Warszawa - zalecenia po wstawieniu

Bezpośrednio po wprowadzeniu implantów zębowych inaczej nazywając implanty dentysta Warszawa, nie należy palić tytoniu oraz spożywać gorących posiłków. Po ustąpieniu znieczulenia miejscowego i odzyskaniu czucia można zjeść coś lekkiego w płynnej lub miękkiej postaci, po jedzeniu zalecamy przepłukać jamę ustną preparatami bakteriostatycznymi, które dodatkowo przyspieszą gojenie. Bezpośrednio po zabiegu zalecamy również przykładanie zimnych okładów, by zminimalizować obrzęk. Świeżo po założeniu implantów zębowych nie można ich dotykać, a w ich obszarze nie przeżuwać i nie nagryzać. Wszelki wysiłek fizyczny należy ograniczyć do minimum oraz utrzymywać dokładną higienę jamy ustnej korzystając z miękkich szczoteczek do zębów. O wszczepiony implant zębowy należy dbać jak o naturalne zęby.

Implanty warszawa mokotów

Implanty zębowe Warszawa - zalety implantów zębów

Implanty stomatologiczne przynoszą wiele korzyści, które sprawiają, że z zabiegów implantacji korzysta coraz więcej pacjentów. Główną z zalet jest poprawienie komfortu życia zarówno jeśli chodzi o spożywanie, jak i wygląd. Dają odczucie naturalnego uzębienia, są wygodne, zapewniają doskonały efekt estetyczny i nie sprawiają problemów z wyraźną wymową, jak to bywa w przypadku protez.

Implanty dentystyczne mają bardzo ważną cechę, która wywiera korzystny wpływ na zdrowie pacjenta, pomagają one przenosić fizjologicznie siły żucia dzięki czemu zapobiegają uszkodzeniu i zaniku kości. Przeprowadzenie zabiegu implanty zębowe to jedyny sposób uzupełnienia braku w uzębieniu, który przy szybciej reakcji faktycznie pomaga zredukować zanik kości.

Pojedynczy implant zębowy zastępuje korzeń naturalnego zęba, stanowi więc fundament i to dopiero na nim za pomocą łącznika mocowana jest korona protetyczna stanowiąca sztuczny ząb. Implanty zębowe można wszczepiać nawet w bardzo zaawansowanym wieku, to kwestia motywacji.

Implanty Warszawa Mokotów, to bardzo trwałe stomatologiczne implanty, wykonane z materiałów biokompatybilnych, dzięki czemu dobrze tolerowane są przez organizm, a ryzyko odrzucenia wszczepu jest minimalne.

Cyrkonowe korony oparte na implantach są odporne na działanie kwasów wytwarzanych przez bakterie w jamie ustnej pacjenta, powodujące próchnicę zębów naturalnych.

Jedną z ważniejszych zalet, które posiadają implanty tytanowe zębów to wysoki komfort ich użytkowania. Miejsce umieszczenia implantów zębowych jest niewidoczne, z kolei zamocowane do nich korony zębów wyglądają estetycznie i skutecznie imitują naturalny ząb pacjenta.

Implanty zębowe pozwalają naszym pacjentom czuć się naturalnie i swobodnie, przywracają pełną funkcję zębów stałych. Dzięki zastosowaniu implantów zębowych pacjent śmiało może znów włączyć do swojej diety twarde czy nawet najbardziej kleiste produkty i cieszyć się ich smakiem.

implantologia warszawa

Implanty Warszawa Mokotów

Zapraszamy do Centrum Medycznego Smile and Care, to najlepszy gabinet stomatologiczny na Warszawskim Mokotowie. Oferujemy obszerny zakres usług w tym zakładanie implantów zębowych.

Centrum medyczne Smile & Care

Nasze gabinety zostały stworzone z myślą o zachowaniu komfortu oraz bezpieczeństwa.

Kontakt

Centrum Medyczne Smile and Care
ul. Cybernetyki 6a BU2
e-mail: pomoc@smileandcare.pl
02-677 Warszawa
NIP 5213934858
Regon 38953469700014

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 09:00-20:00
Wtorek: 09:00-20:00
Środa: 09:00-20:00
Czwartek: 09:00-20:00
Piątek: 09:00-20:00
Sobota: 09:00-14:00