Stomatologia estetyczna Warszawa

Czym jest stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna to dziedzina stomatologii, która skupia się na poprawie wyglądu zębów pacjentów. Usług stomatologii estetycznej łączą w sobie aspekty zdrowia jamy ustnej z estetyką i poprawą urody.

Stomatologia estetyczna obejmuje wiele różnych procedur, w tym wybielanie zębów, uzupełnianie ubytków w zębach, korygowanie nieprawidłowości w ustawieniu zębów (np. za pomocą aparatów ortodontycznych), a także stosowanie mostów i koron protetycznych.

Celem stomatologii estetycznej jest zapewnienie pacjentom pięknego i zdrowego uśmiechu, który będzie wpływał na ich samoocenę i pozytywne relacje z innymi ludźmi. Dentystyczna medycyna estetyczna ma na celu dostosowanie planu leczenia do indywidualnych potrzeb i oczekiwań, dzięki czemu pacjenci cieszą się pięknym i zdrowym uśmiechem.

stomatologia estetyczna warszawa

Stomatologia estetyczna Warszawa

Z zabiegów stomatologii estetycznej można korzystać w sytuacji, gdy zęby i dziąsła są całkowicie zdrowe. Stomatologia estetyczna oferuje szereg zabiegów by zapewnić piękny uśmiech. Począwszy od odbudowy zębów za pomocą licówki, przez przeprowadzenia zabiegu wybielania, aż po odbudowę anatomicznego kształtu korony zęba. Dzięki stomatologii estetycznej w Warszawie, piękny uśmiech nie musi być tylko marzeniem.

Profesjonalne zabiegi higienizacyjne

Profesjonalne zabiegi higienizacyjne w stomatologii estetycznej są niezwykle istotne, ponieważ umożliwiają utrzymanie zdrowia jamy ustnej oraz zapewniają trwałe i piękne efekty estetyczne.

Do zabiegów higienizacyjnych w stomatologii estetycznej należą:

1. Profilaktyczne oczyszczanie zębów - usuwanie kamienia nazębnego, płytki bakteryjnej oraz przebarwień z powierzchni zębów. To nie tylko poprawia estetykę, ale również chroni przed powstawaniem chorób przyzębia i paradontozy.

2. Zabiegi fluoryzacji - polegają na nakładaniu na zęby specjalnych preparatów zawierających fluor, który wzmacnia szkliwo i zapobiega powstawaniu próchnicy.

3. Leczenie kanałowe - jeśli w zębie znajduje się zakażony miazgowiec, konieczne jest przeprowadzenie leczenia kanałowego. Dzięki temu można zachować ząb oraz zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji na inne części jamy ustnej.

Wszystkie te zabiegi wykonywane są przez doświadczonych lekarzy stomatologów, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje i stosują najnowocześniejsze metody leczenia. Dzięki temu pacjenci mogą mieć estetyczny piękny uśmiech.

Wybielanie zębów metodą nakładkową

Metoda nakładkowa wybielania zębów jest jednym ze sposobów na poprawę koloru zębów. Polega ona na noszeniu przez określony czas specjalnie wykonanych przez dentystę nakładek, wypełnionych żelem wybielającym. Proces wybielania nakładkowego, rozpoczyna się od wykonania przez dentystę w gabinecie stomatologicznym wycisków zębów pacjenta, na ich podstawie wykonuje indywidualnie dopasowane nakładki. Następnie pacjent otrzymuje zestaw nakładek i żelu wybielającego do stosowania w domu.

Czas noszenia nakładek oraz częstotliwość stosowania preparatu, zależy od konkretnego przypadku. Zalecenia przekazywane są przez lekarzy stomatologów indywidualnie. Nakładkowy proces wybielania zębów zwykle trwa około 2-3 tygodni, a pacjent nosi nakładki przez kilka godzin dziennie.

Metoda nakładkowa wybielania zębów jest bezpieczna i skuteczna, ale wymaga od pacjenta systematyczności i cierpliwości, ponieważ efekty są widoczne stopniowo, a nie natychmiastowo. Po zakończeniu procesu wybielania zaleca się również utrzymywanie odpowiedniej higieny jamy ustnej oraz unikanie spożywania pokarmów i napojów, które mogą powodować przebarwienia zębów, aby utrzymać nieskazitelny wygląd uzębienia jak najdłużej. Często się mówi, że w trakcie zabiegu wybielania należy stosować białą dietę, czyli taką w której nie ma kawy, herbaty , czerwonego wina i soków owocowych. U dzieci poniżej 14 roku życia, nie należy wybielać zębów.

stomatologia estetyczna mokotow

Wybielanie zębów metodą gabinetową

Wybielanie metodą gabinetową to procedura, która wykorzystuje profesjonalne środki wybielające, takie jak nadtlenek wodoru lub węglan wapnia, do usunięcia plam i przebarwień z powierzchni zębów.

Zabieg wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym zwykle trwa od 30 minut do godziny. Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz dentysta najpierw przeprowadza dokładne badanie jamy ustnej, aby upewnić się, że zęby i dziąsła pacjenta są całkowicie zdrowe.

W czasie zabiegu lekarz stomatolog aplikuje środek wybielający na powierzchnię zębów, a następnie aktywuje go za pomocą światła lub ciepła. Proces ten powtarza się kilka razy, aż osiągnięty zostanie pożądany efekt wybielania.

Metoda gabinetowa jest dużo bardziej skuteczna od metody wybielania domowego, ponieważ stosowane są w niej silniejsze środki wybielające i kontrolowane jest ich zastosowanie przez doświadczonych specjalistów. Uzyskanie optymalnych wyników, wymaga kilku wizyt u lekarza stomatologa.

stomatologia estetyczna

Licówki - zabieg medycyny estetycznej

Licówki porcelanowe to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Są to cienkie płytki ceramiczne lub złożone z innych materiałów, które nakłada się na przednie powierzchnie zębów, w celu poprawy kształtu zębów , koloru lub usunięcia niedoskonałości.

Do najważniejszych zalet licówek zalicza się:

1. Poprawa estetyki uśmiechu - licówki umożliwiają poprawienie kształtu, koloru i wielkości zębów, dzięki czemu można uzyskać miły uśmiech.

2. Trwałość - licówki porcelanowe są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, dzięki czemu zapewniają długotrwałe efekty estetyczne.

3. Bezbolesność - zabieg nakładania licówek należy do bezbolesnych zabiegów estetycznych i wymaga minimalnej ilości usuwania szkliwa, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia zęba.

4. Łatwość utrzymania higieny - licówki można myć i pielęgnować tak samo, jak naturalne zęby, co ułatwia utrzymanie higieny jamy ustnej.

Zabieg nakładania licówek wymaga indywidualnej konsultacji z lekarzem stomatologiem oraz wykonania precyzyjnych odcisków zębów. Dzięki zakładanym na zęby licówkom pacjenci mogą uzyskać wymarzony estetyczny uśmiech w krótkim czasie.

Korony protetyczne

Korony protetyczne to jeden z zabiegów wykonywanych w ramach współczesnej stomatologii estetycznej. Korony protetyczne to rodzaj protezy dentystycznej, która nakładana jest na zęby, aby przywrócić ich pierwotną funkcję i estetykę. Wykonuje się je z różnych materiałów, takich jak porcelana, ceramika lub metal, w zależności od potrzeb pacjenta oraz stanu i lokalizacji zęba. Korony stosuje się w przypadku zniszczonych lub osłabionych zębów, które wymagają wzmocnienia, a także w przypadku zębów z ubytkami, które nie mogą być uzupełnione innymi metodami.

Korony protetyczne wykonywane są indywidualnie dla każdego pacjenta, aby zapewnić maksymalne dopasowanie do kształtu i koloru zęba naturalnego. Procedura polega na zredukowaniu wielkości zęba, na którym zostanie założona korona, a następnie zrobieniu wycisku, który posłuży do jej wykonania. W trakcie kolejnej wizyty stomatolog umieszcza na zębie tymczasową koronę, a w międzyczasie protetyk wykonuje estetyczną koronę protetyczną na podstawie wycisku. Kiedy jest gotowa, zostaje trwale przyklejona. Z pomocą stomatologii estetycznej można uzyskać zniewalające efekty leczenia.

stomatologia estetyczna smile and care

Implanty zębowe

Implanty zębowe to jeden z najskuteczniejszych sposobów w leczeniu stomatologicznym na uzupełnienie braków w uzębieniu. Zabieg ten jest wykonywany w ramach stomatologii estetycznej, ponieważ jego celem jest przywrócenie pacjentowi naturalnego i pięknego uśmiechu.

Implant zębowy to sztuczna korzeń zęba, który jest wprowadzany do kości szczęki lub żuchwy, składa się z trzech części: części wkręcanej w kość, elementu łączącego oraz korony protetycznej. Po osadzeniu implantu, w okresie kilku miesięcy, zachodzi proces integracji z kością, a po zakończeniu go, można na nim umieścić koronę protetyczną, która jest dokładnie dopasowana do kształtu i koloru zębów pacjenta.

Implanty zębowe są stosowane w przypadku braków pojedynczego zęba lub kilku, a także jako alternatywa dla protez ruchomych lub mostów protetycznych. Zaletą implantów zębowych jest ich trwałość i naturalny wygląd, ponieważ korona protetyczna jest trwale osadzona na implantcie, dzięki czemu pacjent może czuć się pewnie i komfortowo podczas jedzenia, mówienia i codziennych czynności.

W przypadku implantów zębowych nie ma konieczności szlifowania zdrowych zębów sąsiadujących, jak to ma miejsce w przypadku mostów protetycznych. Dlatego też, implanty zębowe są coraz częściej wybierane przez pacjentów jako preferowana metoda uzupełniania braków w uzębieniu.

Warto podkreślić, że implanty zębowe są odpowiednie dla większości pacjentów, ale wymagają one zdrowej kości szczęki lub żuchwy. W niektórych przypadkach konieczna jest wstępna procedura augmentacji kości, aby zapewnić odpowiednią ilość miejsca dla implantu.

stomatologia estetyczna warszawa

Ortodoncja estetyczna

Ortodoncja estetyczna to dział stomatologii estetycznej, który zajmuje się korekcją wad zgryzu i nieprawidłowości estetycznych uzębienia, przy użyciu aparatów ortodontycznych, które są dyskretne i estetyczne.

Tradycyjne aparaty ortodontyczne składają się z metalowych zamków i drutów, które są mocowane do zębów i służą do przesuwania zębów w odpowiednie miejsce. Jednak dla wielu pacjentów, widoczność aparatów jest problemem estetycznym. Dlatego właśnie powstała ortodoncja estetyczna. W ramach ortodoncji estetycznej stosuje się różne rodzaje dyskretnych aparatów ortodontycznych, takich jak aparaty ceramiczne, przezroczyste nakładki (tzw. alignery), aparaty lingwalne (które są umieszczone na wewnętrznej stronie zębów) oraz aparaty samoligaturujące (które nie wymagają metalowych kłódek). Aparaty ortodontyczne stosowane w ramach ortodoncji estetycznej są przeźroczyste lub kolorowe, dzięki czemu są mniej widoczne niż tradycyjne aparaty ortodontyczne. Ich dyskretny charakter sprawia, że pacjenci nie muszą obawiać się, że aparaty będą rzucać się w oczy i wpłyną na ich pewność siebie i samoocenę. Ortodoncja estetyczna może pomóc w poprawie wielu nieprawidłowości estetycznych uzębienia, takich jak przemieszczone zęby, zbyt szerokie lub wąskie łuki zębowe, nadmierna przestrzeń między zębami, zęby nachylone lub skrzywione. Poprawa tych wad zgryzu nie tylko poprawia wygląd uzębienia, ale również może przyczynić się do poprawy higieny jamy ustnej oraz funkcji żucia i mowy. Warto podkreślić, że ortodoncja estetyczna wymaga regularnych wizyt u lekarzy stomatologów, aby kontrolować postępy leczenia oraz dbać o higienę jamy ustnej i aparatów ortodontycznych.

Stomatologia estetyczna Warszawa Mokotów

Zapraszamy do Centrum Medycznego Smile and Care, to najlepszy gabinet stomatologiczny na Warszawskim Mokotowie. Oferujemy obszerny zakres usług w tym stomatologię estetyczną.

stomatologia estetyczna mokotow
Centrum medyczne Smile & Care

Nasze gabinety zostały stworzone z myślą o zachowaniu komfortu oraz bezpieczeństwa.

Kontakt

Centrum Medyczne Smile and Care
ul. Cybernetyki 6a BU2
e-mail: pomoc@smileandcare.pl
02-677 Warszawa
NIP 5213934858
Regon 38953469700014

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 09:00-20:00
Wtorek: 09:00-20:00
Środa: 09:00-20:00
Czwartek: 09:00-20:00
Piątek: 09:00-20:00
Sobota: 09:00-14:00